• TENERIFE
  • GRAN CANARIA
  • LANZAROTE
  • FUERTEVENTURA
  • LA PALMA
  • LA GOMERA
  • EL HIERRO
Islas Canarias - Latitud de vida
Islas Canarias - Latitud de vida

REVITALIZAČNÍ ÚČINKY OD PRADÁVNA

Kanárské ostrovy jsou známé svými pro zdraví blahodárnými vlastnostmi a klimatickými léčivými účinky už od dob starých Řeků.

Již v 17. století napomohly expedice vedené tehdejšími slavnými průzkumníky a přírodovědci, jimiž byli William Dampier, Nicolás Baudin, James Cook nebo Alexander von Humboldt, kteří připlouvali k ostrovům během svých zaoceánských cest, šíření zpráv o léčebném účinku kanárského podnebí na plicní a jiná onemocnění. V 18. století napsal lékař a přírodovědec William Anderson po své návštěvě ostrova během plavby na fregatě „Resolution" při třetí zámořské cestě James Cook, že: „vzduch a podnebí jsou viditelně blahodárné a vhodné pro poskytnutí úlevy zejména těm, kdo trpí tuberkulózou", a radil lékařům, aby svým pacientům doporučili pobyt na Kanárských ostrovech.

Později i lékař John White upozornil na jedinečné výhody kanárského podnebí: „pro rekonvalescenci pacientů jsme nepoznal nic lepšího "

Tyto první cestovatele a odborníky, kteří vychválili jedinečnost kanárského klimatu, následovali lékaři z celé Evropy. Jakmile se cestování stalo běžnějším, začali doporučovat Kanárské ostrovy pro terapeutickou léčbu založenou na koupelích v mořské vodě a pobytu na čerstvém vzduchu s blahodárným účinkem přímořského vánku. Na jejich doporučení přijížděly již na konci 19. století tisíce turistů, aby se na ostrovech podrobily léčbě nebo zmírnění svých revmatických či kožních onemocnění, včetně dýchacích cest. Kanárské ostrovy se staly výjimečnou ozdravnou destinací pro fyzické a duševní zotavení se všemi druhy léčby, které využívají léčebné vlastnosti přírodních elementů.

Na základě této rostoucí poptávky se na ostrovech objevila první hotelová sanatoria. Tato vysoce kvalitní zařízení položila základy pro pozdější rozvoj cestovního ruchu a předcházela nejlepším evropským ubytovacím komplexům a hotelům, která se na Kanárských ostrovech nacházejí v současné době. První sanatorium bylo postaveno ve Valle de la Orotava a jeho provoz byl zahájen 12. září 1886. Brzy následoval hotel Taoro v Puerto de la Cruz hotel a hotel Santa Catalina v las Palmas de Gran Canaria.

Do dnešního dne přijíždějí na Kanárské ostrovy hosté z celého světa, aby se zde zotavili. Mírné teploty, mimořádný počet hodin denního svitu, čistý mořský vzduch, voda a přírodní zdroje vytvářejí z toho souostroví ráj na zemi.

El mejor clima del mundo

MOŘE

PONOŘ SE
El mejor clima del mundo
ZKOUMEJ VESMÍR

JASNÉ NEBE

POZORUJ JE
El mejor clima del mundo
STANOVISKO

ODBORNÍKŮ

SHLÉDNOUT ROZHOVOR

LAS IMÁGENES DEL ASTROFOTÓGRAFO DANIEL LÓPEZ

elcielodecanarias.com

Visita su página oficial: